сряда, 4 април 2018 г.

ПОЛЕЗЕН СЪВЕТ ЗА ЖИВЕЕЩИТЕ В СОФИЯ

Ако нещо те изнерви, като: 

- разбитите улици и тротоари 

- задръстванията 

- недостигът на места за детски градини

- липсата на нормални велоалеи 

- презастрояването 

- агресивните шофьори, които не спазват правилника 

- нечовешката корупция 

- това, че ни управлява мафиотска структура 

...и т.н. 

Та, ако нещо от тези неща те изнерви, просто спри и поеми дълбоко въздух няколко пъти. 

С това нито един от изброените проблеми няма да се реши, но поне ще се натровиш и ще умреш по-бързо.


5 РЕПЛИКИ, ПРИПИСВАНИ НА ВАСИЛ ЛЕВСКИ, КОИТО ТОЙ НИКОГА НЕ Е ИЗРИЧАЛ

1. „По-добре грозна победа, отколкото красива загуба.“ 

2. „Турци сте! Турци сте!“ (към феновете на Лудогорец) 

3. „Ако спечеля, печели цял народ, ако загубя, уволнете Делио Роси.“ 

4. „Жорди Гомес е по-голямо дърво и от Влади Гаджев, заклевам се!“ 

5. “Литекс не е ЦСКА!” 



АЗ СЪМ ДЖЕНДЪРЧЕ

Канада вече има джендър неутрален химн. A ние какво чакаме?! Време е за промяна и ето едно стихотворение, от което можем да започнем: 

Аз съм джендърче. Обичам 
наште планини лилави, 
джендърин да се наричам - 
да ти кажа, кеф ми прави. 

Аз съм джендърче свободно, 
в край свободен аз живея, 
със пола под панталона 
песни на Стругаре пея. 

Аз съм джендърче и расна 
както сам си избера 
син съм на земя прекрасна, 
но пък съм и дъщеря.

(автор: SHMATKO)

"НЕ" НА ПРАВИЛАТА!

Представи си следната хипотетична (но супер реалистична за България) ситуация: 

Пешеходец, който притичва, за да пресече Цариградско (нещо, което принципно е доста забранено), е прегазен от автомобил, който кара с превишена скорост в насрещното. 

Очевидно виновни са всички. 

Но последствия няма. 

И все пак всичко зависи от това, кой е циганин/българин/бежанец/джендър, кой от коя партия е, кой кого познава, кой колко подкуп може да си позволи и т.н. 

Е, това общо взето описва повечето неща, които се случват в страната. 

Независимо дали става въпрос за това как Гинка купува ЧЕЗ, как Корнелия купува Техноимпекс или как няКОЙ купува всички медии (има даже един дето си е купил планина, хаха) 

Най-прецакани в цялата ситуация са българите, който спазват правилата (да, все още има такива!). 

Защото докато някой Плъх ги ограбва за 24-и път, има сериозна опасност някой Доктор да ги застреля с незаконно притежаваното си оръжие. 

Нека завършим с нещо позитивно и градивно: Предлагам, за да не се излагаме за пореден път, на следващата Олимпиада федерацията по биатлон да изпрати лекари вместо спортисти. Ако не друго, хората поне имат точен мерник. 

Ето и една безплатна бизнес идея: Бронежилетки под наем (почасово) - за когато отиваш на преглед при доктора, или на гости у някой патриот.