Ако нещо те изнерви, като:
- разбитите улици и тротоари
- задръстванията
- недостигът на места за детски градини
- липсата на нормални велоалеи
- презастрояването
- агресивните шофьори, които не спазват правилника
- нечовешката корупция
- това, че ни управлява мафиотска структура
...и т.н.
Та, ако нещо от тези неща те изнерви, просто спри и поеми дълбоко въздух няколко пъти.
С това нито един от изброените проблеми няма да се реши, но поне ще се натровиш и ще умреш по-бързо.
1. „По-добре грозна победа, отколкото красива загуба.“
2. „Турци сте! Турци сте!“ (към феновете на Лудогорец)
3. „Ако спечеля, печели цял народ, ако загубя, уволнете Делио Роси.“
4. „Жорди Гомес е по-голямо дърво и от Влади Гаджев, заклевам се!“
5. “Литекс не е ЦСКА!”
⚽
Канада вече има джендър неутрален химн. A ние какво чакаме?! Време е за промяна и ето едно стихотворение, от което можем да започнем:
Аз съм джендърче. Обичам
наште планини лилави,
джендърин да се наричам -
да ти кажа, кеф ми прави.
Аз съм джендърче свободно,
в край свободен аз живея,
със пола под панталона
песни на Стругаре пея.
Аз съм джендърче и расна
както сам си избера
син съм на земя прекрасна,
но пък съм и дъщеря.
(автор: SHMATKO)
Представи си следната хипотетична (но супер реалистична за България) ситуация:
Пешеходец, който притичва, за да пресече Цариградско (нещо, което принципно е доста забранено), е прегазен от автомобил, който кара с превишена скорост в насрещното.
Очевидно виновни са всички.
Но последствия няма.
И все пак всичко зависи от това, кой е циганин/българин/бежанец/джендър, кой от коя партия е, кой кого познава, кой колко подкуп може да си позволи и т.н.
Е, това общо взето описва повечето неща, които се случват в страната.
Независимо дали става въпрос за това как Гинка купува ЧЕЗ, как Корнелия купува Техноимпекс или как няКОЙ купува всички медии (има даже един дето си е купил планина, хаха)
Най-прецакани в цялата ситуация са българите, който спазват правилата (да, все още има такива!).
Защото докато някой Плъх ги ограбва за 24-и път, има сериозна опасност някой Доктор да ги застреля с незаконно притежаваното си оръжие.
Нека завършим с нещо позитивно и градивно:
Предлагам, за да не се излагаме за пореден път, на следващата Олимпиада федерацията по биатлон да изпрати лекари вместо спортисти. Ако не друго, хората поне имат точен мерник.
Ето и една безплатна бизнес идея:
Бронежилетки под наем (почасово) - за когато отиваш на преглед при доктора, или на гости у някой патриот.