петък, 23 март 2018 г.

А ТИ ЗНАЕШ ЛИ?

Ако знаеш отговора на някой от тези 3 въпроса, моля те сподели го в коментарите. По този начин ще помогнеш не само на мен, но и на още милиарди хора по целия свят.

1. Откъде идва името "курабийки"? Нещо, свързано с начина на приготвяне ли е?

2. Защо непрекъснато непознати хора ме добавят в LinkedIn, без да са в моята индустрия и без да имат намерение някога да се свържат с мен по какъвто и да е въпрос? Да няма бонус за трупане на "приятели" и изобщо "приятели" ли са ти хората в LinkedIn?

3. Как да снимаш огледалото си, без се виждаш в отражението (и без да стават супер нелепи снимки)? За да разбереш какво имам предвид, прегледай този доста забавен instagram профил, който публикува смешни снимки от обяви за продажба на огледала в craigslist.




петък, 29 декември 2017 г.

Дочуто от SHMATKO

Вчера станах свидетел на следния разговор:

- Какво е това странно нещо в салатата?
- Чия.
- Моята.
- Чия.
- Защо ме дразниш сега?! Не можеш ли да ми отговориш като човек, какво е това странно нещо в МОЯТА салата?
- Мислех, че се правиш, ама ти май верно си тъп. Чия е.


Най-новото около Ванга и Венци Венц

Няма смисъл да протестирате!
Ванга го е предрекла преди повече от 4000 години:
"Ке има Втори лифт над Пирин, кога айфоня мине 2 бона!"
Ще ви разкрия и още една тайна:
С Венци Венц работим по първия му изцяло фолклорен албум, в който той ще се подвизава под псевдонима Менци Менц. Работното заглавие на тавата е: "Искам да купя редосеялка на мама"



За Коледата и Нутелата

През последните 2 дни всички се оплакват. Основно от това, колко много са преяли. Мен обаче ме занимава много по-сериозен проблем. А именно - защо италианската Нутела има различен вкус от тази, продавана в България (която е произведена в Полша)?
Иначе, преди малко и аз отново преядох. А след това замезих с половин голям буркан Нутела (от полската). Но не се оплаквам! Защото съм възпитан да се боря с живота, вместо да мрънкам.
Няма много връзка, но - Весела Коледа! Да сте живи и здрави и да имате винаги под ръка от италианската Нутела!


Цитат на деня (22.12.2017)

(ако цъкнеш на картинката, тя става още по-голяма и четима)


Официално писмо до г-н Бойко Методиев Борисов

Г-н Премиер, Шефе, Строителю на магистрали,
ИМАМ ИДЕЯ КАК ЕДНОВРЕМЕННО ДА СЕ СДОБИЕМ С НОВА СКИ ПИСТА И ДА СПАСИМ ПИРИН. ЕТО ПОДРОБНОСТИТЕ:
1. Затваряме за зимния сезон едното платно на Цариградско шосе (от 4-ти километър до Софийския университет) – то така или иначе е в ремонт всяко лято, така че няма да се усети кой знае колко.
2. Не чистим снега в затворения участък и дори добавяме още при нужда.
3. Изграждаме лифт над затворения участък – той ще разкрива невероятна гледка над Борисовата градина и ще може да се ползва през цялата година от софиянци и гостите на столицата (не само от скиорите).
4. Пускаме реклама по CNN за най-уникалната градска писта в света (новина, от която Дубайските шейхове яко се депресират и започват да си блъскат поръчковите ферарита в дизайнерските небостъргачи).
5. Започваме да трупаме милиарди еврА приходи от туризъм (които съхраняваме в сигурната и стабилна банка на някой от Вашите приятели).
Предимствата очевидно са безброй, затова ще изброя само 4 от тях:
1. Минимални разходи за изграждане и поддръжка
2. По-малко работа за претоварените софийски снегорини
3. Чудесна реклама за България
4. Доволни еколози (и скиори)
Предоставям тази идея напълно безвъзмездно на българските власти!
С уважение,
Ваш SHMATKO


Любопитен факт на деня (19.12.2017)

Венета Райкова има написани 4 романа.
Точно колкото Иван Вазов.
В същото време обаче, Иван Вазов не е водил нито едно предаване по национална телевизия.



Истината за българския сняг!

(като цъкнеш на картинката, тя става още по-голяма и четима)


Българската любовна поезия през годините

(като цъкнеш на картинката, става още по-голяма и четима)


Маймуна и коза говорят на английски! 110% смях!



Десита ft. Папи Рос (SHMATKO Mix)

Видеото е с хумористична, а не с комерсиална цел.

Не притежавам правата за видеото - взех го оттук: https://www.facebook.com/NaKaffe/videos/1806360489406377/
Музиката също не е моя. Оттук е:
https://www.youtube.com/watch?v=g1WFfkO37ks
https://www.youtube.com/watch?v=e1HrZAuIzKU


Мъдрост на деня (29.11.2017)

(като цъкнеш на картинката, става още по-голяма и четима)


Зимна поезия

(като цъкнеш на картинката, става още по-голяма и четима)


Мъдрост на деня



Виц на деня (22.11.2017)

- Стига лъга, Пинокио! Виж колко голям е станал носът ти!
- Не те лъжа, бе, човек! Наистина съм Мис България. Просто това ми е по-лошият профил.


четвъртък, 30 ноември 2017 г.

Картман се обижда (БГ)


(като кликнеш на картинката, става по-голяма)


Стани фен във фейсбук или последвай в инстаграм. Безплатно е!

понеделник, 20 ноември 2017 г.

КАКВО ДА ХЕЙТИМ ДНЕС (20.11.2017)

Денят не е особено благодатен откъм теми, затова помагаме:

Хората, които се радват на Гришо – някакъв тенисист спечелил, загубил или завършил наравно... голям праз!!!1! то всеки може да играе тенис; а и това не е изконно български спорт, като конната езда например; защо нямаме успешни състезатели по конна езда?! и докога ще съсипват спорта?!


Първият сняг – пак ни изненада, хаха... егати студът, писна ми вече, парното е скъпо!; то пък и един сняг – кога падна, кога се стопи; скапана държава; хората по света какъв сняг имат!; ама като сме бедни, така ще е...


Киномания ние сме най-бедните в ЕС, те ми дават филми; тия филми, как да ги ядем, мама му стара?! А и тия филми са само пропаганда – на американците, на руснаците и на всички останали; дано поне не дават български филми, защото ние няма какво да ядем, те филми ще ми правят...



още теми за хейт - тук


четвъртък, 16 ноември 2017 г.

КАКВО ДА ХЕЙТИМ ДНЕС (15.11.2017)

Денят не е особено благодатен откъм теми, затова помагаме:

1. Григор Димитров – мачът му в Лондон в турнира на най-добрите 8 за сезона вече започна. Ако падне, ще е чудесен повод да подхванеш темата, колко е прост, колко зле играе и че излиза с няква, дето е по-стара от него и че е тъп хасковски селянин.

2. Мария Илиева – бременна е, следователно прави секс, следователно си ляга със всеки (освен с тебе), следователно българките са курви...

3. Росен Плевнелиев – призна, че има връзка с Деси Банова, следователно прогнозата за времето е под влиянието на Сорос, следователно вече на никой не можеш да вярваш, следователно да идва Слави и да ни оправя, макар че всички са маскари, а той реално е някакъв учиндолски селянин.

*Текстът се появи първо във фейсбук групата на SHMATKO 


АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ (2017)

Аз съм българче. Обичам
ДА МРАЗЯ!!!!!
Мразя, когато някой друг успява.
Мразя да ми казват кое как да права.
Мразя всички, които не са като мене.
Мразя, че нищо не е като едно време.
Мразя всичко българско и родно.
Мразя обаче и международно.
Мразя да е топло и да е студено.
Мразя, когато има нещо забранено.
По цял ден да мрънкам
първа радост е за мене.
Мразя си живота.
Дявол да го вземе.

*Текстът се появи първо във фейсбук групата на SHMATKO

сряда, 18 октомври 2017 г.

#BREAKING! Семейство от Тетевен купи играчка на детето си, но когато я включи...



Смущаващи кадри от джихадистката песен:



петък, 28 юли 2017 г.

СИНОПТИЦИТЕ ДА ПОЗНАЯТ КОГА ЩЕ ВАЛИ? ДА, БЕ, ДА!



ПО-ВЕРОЯТНО Е ДА СЕ СЛУЧИ НЯКОЕ ОТ ТЕЗИ 11 НЕЩА:

1. Джорджано да се научи да пее
2. България да се класира за световното първенство по футбол в Русия
3. Да върнат откраднатите пари от КТБ
4. Кучето на съседите да започне само да си събира изпражненията
5. Кристиян Костов да купи самолет на мама
6. Да почнат да слагат месо в кренвиршите
7. Да завършат магистрала Хемус
8. Сомалия да стане член на ЕС
9. Президентът Радев да стане модна икона
10. Всички шофьори в България да започнат да спазват правилника за движение
11. Македонският език да стане официален в САЩ, Китай и Албания


Материалът се появи първо на FB страницата на блога, където всеки ден те очаква голямо забавление. 


четвъртък, 27 юли 2017 г.

ПРЕЗИДЕНТЪТ Е БОС! ЕТО ЗАЩО!

11 логични обяснения на така създалата се ситуация

1. Защото е бос-а на България

2. Паветата в двора му са с подово отопление

3. От писане на фейсбук коментари, на жена му не й остава време да му изпере чорапите

4. Потник не се носи с чорапи (и това всеки го знае)

5. Не иска да харчи държавни пари за обувки

6. Защото е на плажа в Ахтопол (а ПР-ите му са го монтирали в двора на резиденцията)

7. Опитва да отклони вниманието от това, че е плешив

8. Никой вече не произвежда обувки с неговия номер

9. Загубил е бас (за някакви самолети)

10. Има хубав глезен и държи всички да знаят това

11. Защото е лято


Материалът се появи първо на FB страницата на блога, където всеки ден те очаква голямо забавление.  


сряда, 26 юли 2017 г.

10-ТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЕЛЕМЕНТА ЗА ВСЕКИ БГ РАП КЛИП!

Супер полезно четиво за всички 131 българи, които все още не са заснели своя рап клип! 



1. Тежък диалект 

2. Леки жени (за предпочитане с голяма дупара) 

3. Полуголи батки (с татуировки на китайски или цитати от Ботев – най-добре с цитати от Ботев на китайски) 

4. Кадри от последната почивка на изпълнителя (за предпочитане от чужбина, но и Ихтиман става) 

5. 2-3 тъмнокожи, които го играят най-добрите приятели на изпълнителя (познават се още от гетото, т.е. градинката до Кауфланд, на която заедно са въртели тъмни сделки с картинки от дъвки Турбо) 

6. „Златни“ ланци от Jumbo (минимум 700 грама) 

7. Нескрита реклама на вафла, евтина енергийна напитка или маратонки за 8 лева 

8. Аутотюн 

9. Чалга ритъм 

10. Намек, че употребяваш и продаваш много наркотици (ама от скъпите, нали) 


Материалът се появи първо на FB страницата на блога, където всеки ден те очаква голямо забавление. 

петък, 7 юли 2017 г.

Новините от последните два месеца (май/юни, 2027)

 
 

Тук можеш да видиш новините от април.

вторник, 6 юни 2017 г.

Хумор на високо равнище

  


понеделник, 15 май 2017 г.

ШОК! ЕТО КАК ЩЕ ПРИКЛЮЧИ БЪЛГАРСКИЯТ ПРЕХОД!

Сензационно разследване на SHMATKO разкри истината за българския преход!
В ход е гениален 30-годишен план, който е на крачка от своя щастлив край!
На пръв поглед изглежда, че става въпрос за едно безкрайно безпринципно разграбване, но не е така!
Крайна цел има и тя е заложена още от Великото народно събрание през 1990 година!
А тя е… спечелване на Евровизия в рамките на следващите 30 години!
И действително сме по-близо от всякога до този исторически и грандиозен успех, сравним единствено с изобретяването на безглутеновата боза и оралния секс.
Схемата е проста, но изключително впечатляваща: за да бъде постигната заветната цел, трябва максимално много българи да емигрират в различни европейски страни и Австралия.
По този начин, от носталгия, те със сигурност ще гласуват за българската песен на Евровизия, независимо каква е тя.
Че всичко върви по план (и дори малко по-бързо от очакваното) стана ясно последните две години - през 2016 България се класира на 4-то място, а през 2017 - на престижното 2-ро място!!!
Правителството планира през следващите 1-2 години да прогони още 1.5-2 млн. души, което според експерти е напълно достатъчно, за да бъде спечелен най-престижният музикален конкурс в Галактиката.
След спечелването на Евровизия от България, преходът, а с него и голямото крадене, официално ще приключат веднъж завинаги и всичките 60 000 човека, останали в страната, ще живеят супер щастливо до края на дните си и ще гласуват мажоритарно за Слави Трифонов и Марешки!


Туристическа реклама

Имам предложение за мото на България.
Чух го тази сутрин на входа на станция на софийското метро в разговор между млада жена с много голям куфар и доста възпитан за нашите стандарти мъж в униформа (говореше на „Вие“).
- С този куфар ще имате проблеми.
- Моля?
- Ако се качи контрола, ще ви направят проблем за това, че не сте купили билет за куфара.
- Но по цял свят...
- Тук не е "по цял свят"...
Така де, повечето неща в България не са като по цял свят.
Което си е чудесен повод за чужденците да посетят страната.
И за голяма част от българите – да я напуснат.
България. Тук не е като по цял свят.


петък, 12 май 2017 г.

Твойта майка




вторник, 9 май 2017 г.

Новините от последния месец (април, 2017)


Ако искаш да следиш новините в реално време, стани фен във фейсбук



вторник, 11 април 2017 г.

Житейските въпроси, на които можеш да намериш отговор в песните на Стругаре


Яде какво куче?
Вали любов дали теракота?
Глупачка, пачка с долари, как?
Защо такси уиски няма ти Пазарджик?
Зима ли, америански, съм бачкал и цигари?
Е ли Троянко пич, самота, срамота, марципан?
Дошла ти си добре ли малко?
Кой ти даде лицето?
Времето лети или летни гуми да повече?
Дим от цигари, проститутка в куфар, балдахин?
Ида, да и, и?
Душа, загубен, накъде вечност?
Курви, урвич, пот и чеснов сос?
Агнето е пълно празно или дроб, дроп дъ майк? 

Новогодишната реч на Стругаре и още няколко неща по темата можеш да прочетеш тук (трябва да скролваш, след като ти се отвори)


сряда, 8 март 2017 г.

Вкусен 8 март!


КОГАТО ВИЖДАШ:


ВЕГЕТАРИАНЦИТЕ ВИЖДАТ:



P.S. Ако искаш да видиш красиви тениски с илюстрации от български автори, натисни тук.