понеделник, 21 април 2014 г.
събота, 19 април 2014 г.
Той вече написа SHMATKO! С фенерче!
сряда, 16 април 2014 г.
Напиши SHMATKO, спечели 2 билета за EXIT!
Любимата игра на всички българи (или поне на 43-ма от тях) се завръща! Наградата е супер яка, а условията – супер прости. За да спечелиш 2 билета ЕXIT 2014, трябва:
1. Да напишеш SHMATKO
2. Да снимаш надписа
3. Да изпратиш снимката на niksa@mail.bg
Напиши го както и където искаш - с пръчка на плажа, с кетчуп върху покривката, с маркер върху лявата гърда на Адриана Лима и т.н., важното е да измислиш нещо креативно.
Важно 1: Използването на каквито и да е компютърни програми за изписването и обработване на снимките е крайно нежелателно! (изрязването на снимки и оправянето на контраста е ОК, но на всички други манипулации не се гледа с добро око)
Важно 2: Надписите и снимките трябва да са авторски.
Важно 3: Като изпращаш снимка, напиши в мейла двете си имена, за да знам как да те подпиша под нея.
Важно 4: Основното, което ще оценявам, е идеята, но доброто изпълнение също може да ти даде предимство.
Важно 5: Всеки участник може да участва са максимум 5 предложения.
Важно 6: Снимки можеш да изпращаш до 24:00 ч. на 14 май 2014. Всеки ден ще публикувам в блога снимките, получени на предишния, с изключение на прекалено вулгарните и онези, които не отговарят на условията на играта. На 15 май ще селектирам седемте най-оригинални и симпатични (според мен) надписа, а на 16 май гласовете на феновете на блога ще определят, кой от финалистите ще спечели 2 билета за EXIT 2014.
УСПЕХ!
1. Да напишеш SHMATKO
2. Да снимаш надписа
3. Да изпратиш снимката на niksa@mail.bg
Напиши го както и където искаш - с пръчка на плажа, с кетчуп върху покривката, с маркер върху лявата гърда на Адриана Лима и т.н., важното е да измислиш нещо креативно.
Важно 1: Използването на каквито и да е компютърни програми за изписването и обработване на снимките е крайно нежелателно! (изрязването на снимки и оправянето на контраста е ОК, но на всички други манипулации не се гледа с добро око)
Важно 2: Надписите и снимките трябва да са авторски.
Важно 3: Като изпращаш снимка, напиши в мейла двете си имена, за да знам как да те подпиша под нея.
Важно 4: Основното, което ще оценявам, е идеята, но доброто изпълнение също може да ти даде предимство.
Важно 5: Всеки участник може да участва са максимум 5 предложения.
Важно 6: Снимки можеш да изпращаш до 24:00 ч. на 14 май 2014. Всеки ден ще публикувам в блога снимките, получени на предишния, с изключение на прекалено вулгарните и онези, които не отговарят на условията на играта. На 15 май ще селектирам седемте най-оригинални и симпатични (според мен) надписа, а на 16 май гласовете на феновете на блога ще определят, кой от финалистите ще спечели 2 билета за EXIT 2014.
(кликни на програмата, за да стане голяма)
За вдъхновение можеш да разгледаш финалистите от миналото издание на игратa.
Тази година EXIT ще се проведе от 10 до 13 юли на познатото място (Петроварадинската крепост край Нови Сад). Ако искаш да удължиш купона, ти препоръчвам комбинирания билет EXIT ADVENTURE, който освен до EXIT ти дава достъп и до SEA DANCE FESTIVAL (15-17 юли, плаж Яз, Черна гора)
УСПЕХ!
неделя, 6 април 2014 г.
Неделя сутрин
Събуди се със силно главоболие. По-силно от нормалното за неделя сутрин. „Мамка му, остарявам“, помисли си. Трудно се надигна от леглото. Усещаше болка по цялото тяло. Нямаше спомен как се е прибрал. Реши да звънне на Йохан, за да научи подробностите от снощното си изкарване. Телефонът на приятеля му по чашка беше изключен.
Накуцвайки отиде до тоалетната. Изпита силна болка, когато струята урина започна да се стича по керамичната тоалетна чиния, произведена в далечно Севлиево. Погледна надолу и видя, че пикае кръв. „Я, дойде ти! Честито! Вече си жена!“ щеше да каже, ако се беше случило на някой друг. Вместо това обаче пребледня. Прилоша му. Наплиска се с вода и се огледа в огледалото. Около лявото си око видя голяма синина. Носът му беше подут и сочеше леко вдясно. Очевидно бе участвал в сбиване.
„Портфейлът ми!“, хукна обратно в стаята. Навсякъде се въргаляха дрехи и чорапи. Вдигна от земята мръсна хавайска риза с флорални мотиви. Провери джобът й. Нищо. След това в ръцете му се озова долнище на стар анцуг. Навремето ходеше с него на тренировки, но сега го използваше за спортно-елегантно облекло. От единия му джоб извади портфейл. Отвори го. Както и очакваше, вътре нямаше нищо. Поне документите му си бяха на място. Той въздъхна с облекчение и хвърли анцуга обратно на пода. В този момент от него изпадна нещо. Пачка банкноти, вързани с ластик. Преброи ги. 4400 евро на банкноти от по 100. Преброи ги още веднъж. Беше прекалено притеснен, за да се зарадва.
Та-та-таааа, та-та-таааа… В стаята се разнесе мелодията от „Роки“. Ивица грабна телефона си. Беше Йохан.
- Копеле, голям си!
- Какво стана? Нищо не си спомням.
- Хахаха! Тези шотове накрая ни разказаха играта. Как си?
- Чувствам се като пребит.
- Ти си гордостта на квартала. Да издържиш 3 рунда при положение, че от сутринта пиеш бира с водка…
- Копеле, нищо не разбирам. Всичко ме боли, а в джоба ми има пачка с пари. Знаеш ли нещо по въпроса?
- Това е хонорарът ти.
- Хонорар?
- Да, дадоха ти го мениджърите на българина. Трябва да са 5000 евро.
- Мениджъри?! Българин?!
- Братле, май наистина имаш проблем с пиенето.. Вчера към 18 часа в кръчмата дойдоха двама костюмари. Търсеха теб. Обещаха да ти дадат 5000 евро в брой, ако след 2 часа излезеш на ринга срещу техния боксьор. Някой си Кубрат Пулев…
Историята е измислена, но (част от) героите са истински.
Накуцвайки отиде до тоалетната. Изпита силна болка, когато струята урина започна да се стича по керамичната тоалетна чиния, произведена в далечно Севлиево. Погледна надолу и видя, че пикае кръв. „Я, дойде ти! Честито! Вече си жена!“ щеше да каже, ако се беше случило на някой друг. Вместо това обаче пребледня. Прилоша му. Наплиска се с вода и се огледа в огледалото. Около лявото си око видя голяма синина. Носът му беше подут и сочеше леко вдясно. Очевидно бе участвал в сбиване.
„Портфейлът ми!“, хукна обратно в стаята. Навсякъде се въргаляха дрехи и чорапи. Вдигна от земята мръсна хавайска риза с флорални мотиви. Провери джобът й. Нищо. След това в ръцете му се озова долнище на стар анцуг. Навремето ходеше с него на тренировки, но сега го използваше за спортно-елегантно облекло. От единия му джоб извади портфейл. Отвори го. Както и очакваше, вътре нямаше нищо. Поне документите му си бяха на място. Той въздъхна с облекчение и хвърли анцуга обратно на пода. В този момент от него изпадна нещо. Пачка банкноти, вързани с ластик. Преброи ги. 4400 евро на банкноти от по 100. Преброи ги още веднъж. Беше прекалено притеснен, за да се зарадва.
Та-та-таааа, та-та-таааа… В стаята се разнесе мелодията от „Роки“. Ивица грабна телефона си. Беше Йохан.
- Копеле, голям си!
- Какво стана? Нищо не си спомням.
- Хахаха! Тези шотове накрая ни разказаха играта. Как си?
- Чувствам се като пребит.
- Ти си гордостта на квартала. Да издържиш 3 рунда при положение, че от сутринта пиеш бира с водка…
- Копеле, нищо не разбирам. Всичко ме боли, а в джоба ми има пачка с пари. Знаеш ли нещо по въпроса?
- Това е хонорарът ти.
- Хонорар?
- Да, дадоха ти го мениджърите на българина. Трябва да са 5000 евро.
- Мениджъри?! Българин?!
- Братле, май наистина имаш проблем с пиенето.. Вчера към 18 часа в кръчмата дойдоха двама костюмари. Търсеха теб. Обещаха да ти дадат 5000 евро в брой, ако след 2 часа излезеш на ринга срещу техния боксьор. Някой си Кубрат Пулев…
Историята е измислена, но (част от) героите са истински.
събота, 29 март 2014 г.
неделя, 23 март 2014 г.
понеделник, 17 март 2014 г.
събота, 15 март 2014 г.
7 причини, поради които е по-добре да имаш разстройство, отколкото да гледаш мача Левски-ЦСКА
1) Когато имаш разстройство, не ти се иска да счупиш телевизора.
2) След като разстройството отмине, се чувстваш много по-добре.
3) Разстройството ти не блокира центъра на София за цял ден.
4) Разстройството ти няма малоумни фенове (които да трошат автобуси от градския транспорт и да нападат невинни хора).
5) Разстройството ти не се използва от мафията за пране на пари.
6) Разстройството ти не разделя България.
7) Разстройството ти притежава повече футболни качества, отколкото играчите на Левски и ЦСКА взети заедно.
2) След като разстройството отмине, се чувстваш много по-добре.
3) Разстройството ти не блокира центъра на София за цял ден.
4) Разстройството ти няма малоумни фенове (които да трошат автобуси от градския транспорт и да нападат невинни хора).
5) Разстройството ти не се използва от мафията за пране на пари.
6) Разстройството ти не разделя България.
7) Разстройството ти притежава повече футболни качества, отколкото играчите на Левски и ЦСКА взети заедно.
понеделник, 10 март 2014 г.
неделя, 9 март 2014 г.
петък, 7 март 2014 г.
четвъртък, 26 декември 2013 г.
2013-та през погледа на SHMATKO
18-те най-харесвани и споделяни публикации на shmatko.blogspot.com за изминалата година (подредени на напълно случаен принцип):
Когато някой ти каже, че е гласувал за Атака
Внимавай в картинката
Главна роля
Статусите на SHMATKO (8)
D.P. - "Химн на ДАНС" (feat. 100 кила)
Статусите на SHMATKO (9)
ДСБ опитва да прескочи 4-процентовата бариера за влизане в парламента
МВР телефон
(Почти) всички са равни!
Разказ в картинки (2)
Историята на успелите българи
Animal Planet feat. Волен Сидеров и приятели
След като отпиеш голяма глътка от 70-градусовата ракия на дядо ти
Междувременно в българския парламент
Разказ в картинки
Айде, наште!
Станишев, когато се сети колко пари ще изкара, ако остане на власт
На приемния изпит за депутати от ДПС
Ако по някаква необяснима причина искаш да има SHMATKO и през 2014-та, трябва да харесаш този фейсбук статус и да се надяваш това да направят още 3000 души (което е все едно да се надяваш Орешарски да подаде оставка, ама айде).
Усмихната 2014-та!
Когато някой ти каже, че е гласувал за Атака
Внимавай в картинката
Главна роля
Статусите на SHMATKO (8)
D.P. - "Химн на ДАНС" (feat. 100 кила)
Статусите на SHMATKO (9)
ДСБ опитва да прескочи 4-процентовата бариера за влизане в парламента
МВР телефон
(Почти) всички са равни!
Разказ в картинки (2)
Историята на успелите българи
Animal Planet feat. Волен Сидеров и приятели
След като отпиеш голяма глътка от 70-градусовата ракия на дядо ти
Междувременно в българския парламент
Разказ в картинки
Айде, наште!
Станишев, когато се сети колко пари ще изкара, ако остане на власт
На приемния изпит за депутати от ДПС
Ако по някаква необяснима причина искаш да има SHMATKO и през 2014-та, трябва да харесаш този фейсбук статус и да се надяваш това да направят още 3000 души (което е все едно да се надяваш Орешарски да подаде оставка, ама айде).
Усмихната 2014-та!
неделя, 20 октомври 2013 г.
четвъртък, 29 август 2013 г.
вторник, 27 август 2013 г.
понеделник, 26 август 2013 г.
петък, 23 август 2013 г.
сряда, 21 август 2013 г.
Жега в центъра на София
Действието се развива на Орлов мост преди 15-20 мин. Стори ми се, че човекът носи дрехи в ръка, но не съм сигурен. Въпреки екстравагантния му външен вид, таксиджията го качи и двамата отпрашиха в неизвестна посока.
петък, 16 август 2013 г.
Разказ в картинки (2)
Няколко авторски колажа, които натрупаха много харесвания и споделяния на фен страницата на блога във фейсбук. Събрах ги тук, за да останат за поколенията.
сряда, 14 август 2013 г.
вторник, 13 август 2013 г.
четвъртък, 8 август 2013 г.
неделя, 4 август 2013 г.
петък, 2 август 2013 г.
вторник, 30 юли 2013 г.
вторник, 23 юли 2013 г.
неделя, 21 юли 2013 г.
вторник, 16 юли 2013 г.
понеделник, 15 юли 2013 г.
четвъртък, 4 юли 2013 г.
Разказ в картинки
Няколко авторски колажа, които натрупаха много харесвания и споделяния на фен страницата на блога във фейсбук. Събрах ги тук, за да останат за поколенията.
Тук има още няколко.
Етикети:
волен сидеров,
димитър везалов,
клоун,
колажи,
левски,
меглена кунева,
орешарски,
парламент,
протести,
станишев
петък, 28 юни 2013 г.
Абонамент за:
Публикации (Atom)

































